Gemeente gaat vlaggen weghalen
Alblasserdam – Afgelopen donderdag hebben actievoerders zo’n 500 omgekeerde vlaggen opgehangen in het damdorp. Zij hebben hiermee een duidelijk statement gemaakt tegen het landelijke stikstofbeleid. De gemeente zegt de inwoners ruimte te willen bieden om hun stem te laten horen. “Het demonstratierecht is een groot goed. Maar het is niet onbegrensd. Bij demonstreren horen regels en afspraken. We hebben daarom meermalen en via verschillende kanalen opgeroepen tot een gesprek”, aldus de gemeente.
“Helaas is dat niet gelukt”, vertelt loco-burgemeester Marten Japenga. Het is een onaangekondigde manifestatie en het gemeentebestuur heeft besloten te gaan handhaven. Vanaf woensdag worden de vlaggen weggehaald. Japenga legt uit: “De openbare ruimte moet neutraal blijven. Zonder vergunning mag daar niet worden gedemonstreerd.”
Er wordt door de gemeente Alblasserdam nog wel één uitzondering gemaakt: de vlag op het kunstwerk de Vier Windstreken blijft voorlopig hangen, als plek waar de protestuiting is toegestaan.


