Onderbelicht onderdeel geschiedenis Alblasserwaard in “In gesprek met …”
Woensdag 18 juni 2025 gaat Sjoerd Veerman “In gesprek met …” Arie de Bruin uit Hoogblokland. De Bruin is een van de mensen die enthousiast is om in 2027 een onderbelicht onderdeel uit de geschiedenis naar voren te brengen.
Al sinds 1277 wordt samengewerkt om de Alblasserwaard met dijken te beschermen. Om de gehele Alblasserwaard kwam een stevige ringdijk. Deze moest – zoals nu nog steeds – goed onderhouden worden. Dat onderhoud werd neergelegd bij de ingezetenen van de vele polders die binnen de ringdijk lagen.
De gehele ringdijk werd daartoe opgedeeld in dijkvakken, die gemarkeerd werden met genummerde palen. Die dijkpalen zijn er voor een groot deel nog, in verschillende uitvoeringen. Om ze allemaal in beeld te brengen is een plan gemaakt. Kijk voor meer informatie ook op www.alblasserwaard750.nl
“In gesprek met …” wordt uitgezonden van 21:15 – 22:00 uur en op zondagmiddag van 13:15 – 14:00 uur.


