Deelauto officieel in gebruik genomen
Giessenburg – De eerste elektrische deelauto in Molenlanden is zaterdag 21 januari 2023 officieel in gebruik genomen. De grijze Renault Megane stond mét grote strik bij de Dorpskamer in Giessenburg. Daar werd in het bijzijn van een aantal gebruikers, initiatiefnemers van de Stichting Duurzaam Molenlanden en een vertegenwoordiger van onzeauto.com nog een extra de aandacht gevestigd op dit project.
Simon Bor van Stichting Duurzaam Molenlanden legde in onze uitzending van Wekkerradio nog eens uit wat de voordelen zijn van het meedoen aan het project Auto Delen in Molenlanden. De bedoeling is dat niet alleen in Giessenburg zo’n elektrische deelauto beschikbaar is voor de deelnemers, maar dat in meer kernen mensen op een milieuvriendelijke manier een tweede auto – of hun enige auto, die te vaak stilstaat – weg kunnen doen of niet hoeven aan te schaffen of vervangen.
De aanwezige gebruikers vertelden dat zij voorlopig dik tevreden zijn met hun gezamenlijke deelauto en dat ze nu al aantoonbaar kosten besparen.
Zowel Duurzaam Molenlanden als de gebruikers roepen daarom inwoners van Molenlanden op toch (nog) eens te overwegen of dit project ook voor hen interessant kan zijn.
Via onzeauto.com kunnen inwoners van Giessenburg dus nu al direct meedoen. De voorinschrijvingen in Nieuw-Lekkerland, Goudriaan, Nieuwpoort/Langerak en Bleskensgraaf worden opengehouden totdat er genoeg deelnemers zijn. Deelnemen kan laagdrempelig met een proefabonnement. Er is dan geen sprake van een betaald abonnement, maar er wordt per gebruik afgerekend. Dat is iets duurder, maar men heeft dan mooi de gelegenheid uit te proberen of een regelmatig gebruik haalbaar is.
Wilt u de interviews, die wij zaterdag uitzonden terugluisteren, dan kan dat via deze link: