Mast en giek voor tentoonstellingsschip
Kinderdijk – Het Werelderfgoed Kinderdijk heeft sinds vorig jaar een heus tentoonstellingsschip, de Zuid-Hollandse aak “Alles heeft een tijd”. Het zeilschip beschikt sinds woensdag 16 november weer over een mast en giek.
Direct aan het erf van Museummolen Blokweer ligt de Zuid-Hollandse aak “Alles heeft een Tijd”.
Na jarenlang gevaren te hebben als beurtschip en vervolgens bewoond te zijn geweest, is het schip volledig gerestaureerd en ingericht als bezoeklocatie in het Werelderfgoed in Kinderdijk.
Drijvende tentoonstelling
De “Alles heeft een Tijd” is in 1914 onder de naam “Aan Gods Zegen is Alles Gelegen” gebouwd voor het vervoeren van goederen. Bijzonder is dat het schip nooit is gemotoriseerd, waardoor het een vrij onaangetast zeilschip is gebleven.
Aan boord kunnen drie korte films worden bekeken en daardoor krijgt men een beter beeld van de Sint-Elisabethvloed, het watersysteem van de Alblasserwaard en de uitdagingen van klimaatverandering voor de toekomst.
“Gezien de lengte en het gewicht van de mast was het plaatsen ervan een hele onderneming, maar met hulp van Gebroeders Hoek B.V. is het gelukkig vlekkeloos verlopen!
Met deze toevoeging wordt onze drijvende tentoonstelling steeds completer”, zegt de Stichting Werelderfgoed Kinderdijk.