Verkeersoverlast in en rond Alblasserdam
Alblasserdam – De gemeente start eind april 2026 met asfaltonderhoud aan de Van Eesterensingel en kruising Plantageweg. Het huidige asfalt is in slechte staat en wordt volledig vervangen door nieuw, stiller asfalt om de weg veilig en toekomstbestendig te houden.
Deze gemeentelijke werkzaamheden vallen samen met werkzaamheden van Rijkswaterstaat aan de N915, waardoor de bereikbaarheid van Alblasserdam in deze week tijdelijk beperkt is. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingsroutes, extra drukte en langere reistijden.
De werkzaamheden aan de van Eesterensingel vinden tijdens de Meivakantie plaats op donderdag 23 april en van dinsdag 28 april tot en met vrijdag 1 mei 2026.
Gefaseerde uitvoering
De werkzaamheden worden uitgevoerd in twee fases:
Fase 1 (donderdag 23 april en dinsdag 28 april t/m vrijdag 1 mei).
Op de eerste dag worden voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd. Daarna wordt het asfalt aan beide zijden van de Van Eesterensingel vervangen. Op 28 en 29 april is van Eesterensingel dicht en de kruising blijft open.

Fase 2 (donderdag 30 april en vrijdag 1 mei)
Het asfalt op de kruising Van Eesterensingel – Plantageweg wordt vervangen. In deze fase zijn Van Eesterensingel én de kruising Plantageweg afgesloten.

Parkeren & bereikbaarheid voor omwonenden
Tijdens de werkzaamheden blijven woningen aan de Van Eesterensingel te voet bereikbaar. Voor automobilisten en fietsers worden omleidingsroutes ingesteld. Tijdens de werkzaamheden zijn er verkeersregelaars aanwezig. Daarbij geldt:
– Voetpaden blijven toegankelijk;
– Fietsers kunnen het werkvak niet passeren;
– Parkeren langs de Van Eesterensingel is tijdelijk niet mogelijk;
– Wel toegankelijk voor hulpdiensten.
De gemeente en de aannemer zeggen er alles aan te doen om de hinder zoveel mogelijk te beperken.
Samenloop met werkzaamheden Rijkswaterstaat: extra impact op bereikbaarheid
De gemeentelijke werkzaamheden aan de Van Eesterensingel vallen gedeeltelijk samen met werkzaamheden van Rijkswaterstaat aan de brug over de Noord (N915). Rijkswaterstaat werkt van eind maart tot begin juni 2026 aan deze brug, waarbij de N915 van 28 april tot en met 1 mei 2026 volledig is afgesloten.
Door de gelijktijdige uitvoering van beide projecten is Alblasserdam in de periode 27 april t/m 1 mei 2026 slechts via één toegangsweg bereikbaar: de Edisonweg. De Helling is afgesloten. Ook de Van Eesterensingel en de kruising bij de Plantageweg zijn afgesloten. Doorgaand verkeer van en naar het noorden van Alblasserdam kan gebruikmaken van de route over de dijk. Dit staat aangegeven met omleidingsroutes en tijdelijke verkeersborden.
Hoewel de gemeente en Rijkswaterstaat hun werkzaamheden zoveel mogelijk op elkaar hebben afgestemd, is verkeershinder in deze periode onvermijdelijk. Houd rekening met:
– extra verkeersdrukte en mogelijke files;
– langere reistijden van en naar Alblasserdam;
– vertragingen voor leveranciers en bevoorrading
– verminderde bereikbaarheid voor bedrijven en bewoners.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente Alblasserdam via telefoonnummer 14-078 of e-mail projecten@alblasserdam.nl.
Actuele informatie over de werkzaamheden van Rijkswaterstaat is te vinden op www.rijkswaterstaat.nl. Informatie over de gemeentelijke werkzaamheden en omleidingen wordt gedeeld via de gebruikelijke gemeentelijke kanalen.


